  • FSOT4009E1R000KE
FSOT4009E1R000KE
advertisement
Manufacturer No:
FSOT4009E1R000KE
HK JDW NO:
895-FSOT4009E1R000KE
Description:
1Ohms, ±10%,
Step5Bar-code shipping tag
FSOT4009E1R000KE
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Size / Dimension
    2.000Lx1.187W 50.80mmx30.16mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    1Ohms
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    40W
  • Max Power Dissipation
    40W
  • Height
    15.0876mm
  • Height Seated (Max)
    0.594 15.08mm
  • Length
    50.8mm
  • Width
    30.1498mm