  • FVE030020E10R0KE
FVE030020E10R0KE
advertisement
Manufacturer No:
FVE030020E10R0KE
HK JDW NO:
895-FVE030020E10R0KE
Package:
Radial, Tubular
Datasheet:
FVE030020E10R0KE
Description:
10Ohms, ±10%,
Quantity:
In Stock : 477
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FVE030020E10R0KE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Tubular
  • Mounting Feature
    Brackets (not included)
  • Housing Material
    Vitreous Enamel Coated
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FVE
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.125Diax8.500L 28.58mmx215.90mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    10Ohms
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    300W
  • Max Power Dissipation
    300W
  • Lead Style
    Solder Lugs
  • Lead/Base Style
    Solder
  • Coating, Housing Type
    Vitreous Enamel Coated
  • Length
    215.9mm