  • FVXO-PC53B-705
FVXO-PC53B-705
advertisement
Manufacturer No:
FVXO-PC53B-705
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FVXO-PC53B-705
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FVXO-PC53B-705
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Cut Tape
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Frequency
    705MHz
  • Max Supply Current
    120mA
  • Height
    1.397mm
  • Length
    5.1562mm
  • Width
    3.3528mm