  • FVXO-PC73BR-491.52
FVXO-PC73BR-491.52
advertisement
Manufacturer No:
FVXO-PC73BR-491.52
HK JDW NO:
310-FVXO-PC73BR-491.52
Step5Bar-code shipping tag
FVXO-PC73BR-491.52
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR, 7/10 INCH
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    491.52MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    7.5mm x 5.2mm x 1.4mm
  • Operating Frequency
    491.52MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    0.4ns
  • Fall Time-Max
    0.4ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Oscillator Type
    LVPECL
  • Max Supply Current
    120mA
  • Output Load
    50 OHM
  • Linearity
    10%
  • Height
    1.397mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    5.207mm