  • FWPC10024-D5F-NC
FWPC10024-D5F-NC
advertisement
Manufacturer No:
FWPC10024-D5F-NC
Manufacturer:
Inventus Power
HK JDW NO:
366-FWPC10024-D5F-NC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FWPC10024-D5F-NC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    2.4lbs 1.1kg
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    FWPC100
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    100W
  • Efficiency
    80%
  • Current - Output (Max)
    4.15A
  • Voltage - Input
    110VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Output Connector
    DIN, 5 Pin