  • FX10A-144P-SV2(83)
FX10A-144P-SV2(83)
advertisement
Manufacturer No:
FX10A-144P-SV2(83)
HK JDW NO:
355-FX10A-144P-SV2(83)
Package:
Description:
Header, Outer Shroud Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.020 0.50mm Surface Mount 144 Positions FunctionMax™ FX10 Gold
Step5Bar-code shipping tag
FX10A-144P-SV2(83)
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Published
    2014
  • Feature
    Board Guide, Solder Retention
  • Part Status
    Active
  • Number of Positions
    144
  • Pitch
    0.020 0.50mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Contact Finish Thickness
    30.0μin 0.76μm
  • Height Above Board
    0.207 5.25mm
  • Stack Height (Mating)
    6mm