  • FXO-HC536-60
FXO-HC536-60
advertisement
Manufacturer No:
FXO-HC536-60
HK JDW NO:
310-FXO-HC536-60
Step5Bar-code shipping tag
FXO-HC536-60
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7/10 INCH
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    60MHz
  • Frequency Stability
    25 ppm
  • Physical Dimension
    5.15mm x 3.35mm x 1.4mm
  • Operating Frequency
    60MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    3ns
  • Fall Time-Max
    3ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Oscillator Type
    HCMOS
  • Load Capacitance
    30pF
  • Max Supply Current
    47mA
  • Output Load
    15 pF
  • Height
    1.397mm
  • Length
    5.1562mm
  • Width
    3.3528mm