  • FXO-LC735R-100
FXO-LC735R-100
advertisement
Manufacturer No:
FXO-LC735R-100
HK JDW NO:
310-FXO-LC735R-100
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
FXO-LC735R-100
Step5Bar-code shipping tag
FXO-LC735R-100
    6
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    7.5mm x 5.2mm x 1.4mm
  • Operating Frequency
    100MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Fall Time-Max
    0.4ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Max Supply Voltage
    3.465V
  • Min Supply Voltage
    3.135V
  • Oscillator Type
    LVDS
  • Load Capacitance
    10μF
  • Max Supply Current
    100mA
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Rise Time
    400ps
  • Output Load
    100 OHM
  • Height
    1.397mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    5.207mm