  • FZ1500R33HE3C1NPSA1
FZ1500R33HE3C1NPSA1
advertisement
Manufacturer No:
FZ1500R33HE3C1NPSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-FZ1500R33HE3C1NPSA1
Package:
Module
Description:
IHV IHM T XHP 3 3-6 5K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FZ1500R33HE3C1NPSA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Configuration
    Full Bridge
  • Power - Max
    2400000W
  • Input
    Standard
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    5mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    3300V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    1500A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    3.1V @ 15V, 1.5kA
  • IGBT Type
    Trench Field Stop
  • NTC Thermistor
    No
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    280nF @ 25V