  • G3CN-202P-DC3-28
G3CN-202P-DC3-28
advertisement
Manufacturer No:
G3CN-202P-DC3-28
HK JDW NO:
607-G3CN-202P-DC3-28
Package:
Module
Datasheet:
G3CN-202P-DC3-28
Description:
SSR RELAY SPST-NO 2A 75-264V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G3CN-202P-DC3-28
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Module
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    G3CN
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Current Rating
    3A
  • Termination Style
    PC Pin
  • Output Type
    AC, Zero Cross
  • Operating Supply Voltage
    53V
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A)
  • Voltage - Input
    3V~28VDC
  • Throw Configuration
    SPST
  • Relay Type
    Relay
  • Voltage - Load
    75V~264V
  • Load Current
    2A
  • Height
    14.5mm
  • Length
    33mm
  • Width
    25mm