  • G4028M12B1-RSR
G4028M12B1-RSR
advertisement
Manufacturer No:
G4028M12B1-RSR
HK JDW NO:
528-G4028M12B1-RSR
Package:
Datasheet:
G4028M12B1-RSR
Step5Bar-code shipping tag
G4028M12B1-RSR
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    Square - 40mm Lx40mm H
  • Feature
    Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.200A
  • RPM
    8000 RPM
  • Air Flow
    13.0 CFM (0.364m3/min)
  • Noise
    37.0 dB(A)
  • Voltage Range
    8V~14VDC
  • Static Pressure
    0.370 in H2O (92.2 Pa)
  • Width
    28.00mm