  • GBJL3502-BP
GBJL3502-BP
advertisement
Manufacturer No:
GBJL3502-BP
HK JDW NO:
543-GBJL3502-BP
Step5Bar-code shipping tag
GBJL3502-BP
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • Subcategory
    Bridge Rectifier Diodes
  • Technology
    Standard
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.05V @ 17.5A
  • Output Current-Max
    35A
  • Current - Average Rectified (Io)
    35A
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    350A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    200V
  • Breakdown Voltage-Min
    200V