  • GDZ7V5B-G3-18
GDZ7V5B-G3-18
advertisement
Manufacturer No:
GDZ7V5B-G3-18
HK JDW NO:
884-GDZ7V5B-G3-18
Datasheet:
GDZ7V5B-G3-18
Description:
ZENER DIODE 30Ohm ±2% 7.5V 500nA @ 4V -55°C~150°C 200mW 2 Terminations ZENER SC-76, SOD-323
Step5Bar-code shipping tag
GDZ7V5B-G3-18
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-76, SOD-323
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    3.997283mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±2%
  • Max Power Dissipation
    200mW
    10
  • Pin Count
  • Impedance
    30Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 4V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Reference Voltage
    7.5V
  • Zener Voltage
    7.5V
  • Working Test Current
    5mA
  • Voltage Tolerance
    2%