  • GDZ7V5B-HE3-08
GDZ7V5B-HE3-08
advertisement
Manufacturer No:
GDZ7V5B-HE3-08
HK JDW NO:
884-GDZ7V5B-HE3-08
Datasheet:
GDZ7V5B-HE3-08
Description:
ZENER DIODE 30Ohm ±2% 7.5V 500nA @ 4V -55°C~150°C 200mW 2 Terminations ZENER SC-76, SOD-323
Step5Bar-code shipping tag
GDZ7V5B-HE3-08
  • Weight
    4.309128mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±2%
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    200mW
    10
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Impedance
    30Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 4V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Reference Voltage
    7.5V
  • Zener Voltage
    7.5V
  • Voltage Tol-Max
    2.15%
  • Working Test Current
    5mA