  • GEN4-ULCD-70DT-SB-AR
GEN4-ULCD-70DT-SB-AR
advertisement
Manufacturer No:
GEN4-ULCD-70DT-SB-AR
Manufacturer:
4D Systems Pty Ltd
HK JDW NO:
3-GEN4-ULCD-70DT-SB-AR
Package:
Description:
DISPLAY LCD TFT 7.0" 800X480
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GEN4-ULCD-70DT-SB-AR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Published
    2015
  • Series
    gen4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Interface
    Parallel/Serial
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    154.00mm W x 85.92mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Touchscreen
    Resistive
  • Dot Pixels
    800 x 480 (WVGA)
  • Diagonal Screen Size
    7 177.80mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Pitch
    0.19mm Wx0.18mm H