  • GFR12100NME
GFR12100NME
advertisement
Manufacturer No:
GFR12100NME
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GFR12100NME
Package:
Datasheet:
GFR12100NME
Description:
CAP TRIMMER 1-120PF 1000V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GFR12100NME
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    User Defined
  • Dielectric Material
    Glass
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    PISTONCAP®
  • Size / Dimension
    0.312Dia 7.92mm
  • Feature
    Sealed
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Rated
    1000V
  • Q @ Freq
    250 @ 20MHz
  • Adjustment Type
    Side
  • Capacitance Range
    1pF~120pF
  • Height Seated (Max)
    1.766 44.86mm