  • GHIS040A060S-A1
GHIS040A060S-A1
advertisement
Manufacturer No:
GHIS040A060S-A1
Manufacturer:
SemiQ
HK JDW NO:
351-GHIS040A060S-A1
Package:
SOT-227-4, miniBLOC
Datasheet:
GHIS040A060S-A1
Description:
IGBT MODULE 600V 80A 277W SOT227
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GHIS040A060S-A1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    SOT-227-4, miniBLOC
  • Supplier Device Package
    SOT-227
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Configuration
    Single
  • Power - Max
    277W
  • Input
    Standard
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    1mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    600V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    80A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.5V @ 15V, 40A
  • IGBT Type
    Trench Field Stop
  • NTC Thermistor
    No
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    2.72nF @ 30V