  • GHIS080A060S-A2
GHIS080A060S-A2
advertisement
Manufacturer No:
GHIS080A060S-A2
Manufacturer:
SemiQ
HK JDW NO:
351-GHIS080A060S-A2
Package:
SOT-227-4, miniBLOC
Datasheet:
GHIS080A060S-A2
Description:
IGBT MOD 600V 160A 380W SOT227
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GHIS080A060S-A2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    SOT-227-4, miniBLOC
  • Supplier Device Package
    SOT-227
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Configuration
    Single
  • Power - Max
    380W
  • Input
    Standard
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    2mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    600V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    160A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.5V @ 15V, 80A
  • IGBT Type
    Trench Field Stop
  • NTC Thermistor
    No
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    5.44nF @ 30V