  • GHXS010A060S-D1
GHXS010A060S-D1
advertisement
Manufacturer No:
GHXS010A060S-D1
Manufacturer:
SemiQ
HK JDW NO:
351-GHXS010A060S-D1
Package:
SOT-227-4, miniBLOC
Datasheet:
GHXS010A060S-D1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GHXS010A060S-D1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    SOT-227-4, miniBLOC
  • Supplier Device Package
    SOT-227
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    Silicon Carbide Schottky
  • Diode Type
    Single Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 600V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.7V @ 10A
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    600V