  • GHXS050A170S-D3
GHXS050A170S-D3
advertisement
Manufacturer No:
GHXS050A170S-D3
HK JDW NO:
351-GHXS050A170S-D3
Datasheet:
GHXS050A170S-D3
Step5Bar-code shipping tag
GHXS050A170S-D3
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    No Recovery Time > 500mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    750μA @ 1700V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.9V @ 50A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    1700V
  • Current - Average Rectified (Io)
    150A