  • GKG10066-07
GKG10066-07
advertisement
Manufacturer No:
GKG10066-07
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GKG10066-07
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
GKG10066-07
Description:
CAP TRIMMER 3-10PF 100V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GKG10066-07
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height
    2.794mm
  • Height Seated (Max)
    0.106 2.70mm
  • Length
    5.2mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2005
  • Series
    SURFTRIM® GKG
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Size Code
    2016
  • Q @ Freq
    500 @ 10MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    3pF~10pF