  • GKG30021
GKG30021
advertisement
Manufacturer No:
GKG30021
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GKG30021
Package:
Datasheet:
GKG30021
Description:
CAP TRIMMER 7.5-30PF 100V TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GKG30021
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GKG30021.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    SURFTRIM® GKG
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Packing Method
    Magazine
  • Terminal Pitch
    3.75mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    1816
  • Q @ Freq
    300 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    7.5pF~30pF
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    4mm