  • GKG50021
GKG50021
advertisement
Manufacturer No:
GKG50021
HK JDW NO:
752-GKG50021
Package:
Datasheet:
GKG50021
Description:
CAP TRIMMER 15-50PF 100V TH
Step5Bar-code shipping tag
GKG50021
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GKG50021.
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    500 ppm/°C
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    Magazine
  • Terminal Pitch
    3.75mm
  • Lead Pitch
    5.334mm
  • Size Code
    1816
  • Q @ Freq
    300 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    15pF~50pF
  • Height
    2.794mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm
  • Length
    4.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    Through Hole
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C