  • GLY12N05
GLY12N05
advertisement
Manufacturer No:
GLY12N05
Manufacturer:
Sprague-Goodman
HK JDW NO:
752-GLY12N05
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
GLY12N05
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GLY12N05
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GLY12N05 .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    10 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.4A
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    SURFCOIL® GLY
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    400mA
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Inductance
    12nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    350mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2.8GHz