  • GMOV-14D301K
GMOV-14D301K
advertisement
Manufacturer No:
GMOV-14D301K
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-GMOV-14D301K
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
GMOV-14D301K
Description:
BOURNS - GMOV-14D301K - Varistor Supresor de Transitorios (TVS), 300 V, 385 V, GMOV Series, 800 V, Disco 14mm
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GMOV-14D301K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 14mm
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    GMOV™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Technology
    GDT, MOV
  • Number of Circuits
    1
  • Voltage - Clamping
    800V