  • GN05C25R00FL03W05
GN05C25R00FL03W05
advertisement
Manufacturer No:
GN05C25R00FL03W05
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-GN05C25R00FL03W05
Package:
Ceramic
Datasheet:
GN05C25R00FL03W05
Description:
Through Hole 25Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GN05C25R00FL03W05
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    25Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    5W
  • Diameter
    5.54mm
  • Length
    15.06mm