  • GP5JT10R0
GP5JT10R0
advertisement
Manufacturer No:
GP5JT10R0
HK JDW NO:
762-GP5JT10R0
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 10Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GP5JT10R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    5W
  • Diameter
    7.9mm
  • Length
    22.2mm