  • GS15B-5P1J
GS15B-5P1J
advertisement
Manufacturer No:
GS15B-5P1J
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-GS15B-5P1J
Package:
Datasheet:
GS15B-5P1J
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 15W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GS15B-5P1J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    830mA
  • Voltage - Output 1
    18V
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Cable Length
    1.83m
  • Output Current
    830mA
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Current - Output 1
    830mA
  • Max Output Power
    15W
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    70.9 1.80m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Max Input Current
    700mA
  • No Load Power Consumption
    75mW Max
  • Height
    33.02mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Desktop
  • Weight
    190g
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Series
    GS15B (15W)
  • Size / Dimension
    3.94Lx2.30W x 1.29 H 100.0mmx58.5mmx32.8mm