  • GSIB15A80N-M3/45
GSIB15A80N-M3/45
advertisement
Manufacturer No:
GSIB15A80N-M3/45
HK JDW NO:
884-GSIB15A80N-M3/45
Datasheet:
GSIB15A80N-M3/45
Step5Bar-code shipping tag
GSIB15A80N-M3/45
  • Output Current-Max
    3.5A
  • Current - Average Rectified (Io)
    15A
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    200A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    800V
  • Breakdown Voltage-Min
    800V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    4-SIP, GSIB-5S
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • Subcategory
    Bridge Rectifier Diodes
  • Technology
    Standard
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 800V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 7.5A