  • GSID300A125S5C1
GSID300A125S5C1
advertisement
Manufacturer No:
GSID300A125S5C1
Manufacturer:
SemiQ
HK JDW NO:
351-GSID300A125S5C1
Package:
Module
Datasheet:
GSID300A125S5C1
Description:
IGBT MOD 1250V 600A 2500W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GSID300A125S5C1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Configuration
    3 Phase Inverter
  • Power - Max
    2500W
  • Input
    Standard
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    1mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1250V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    600A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.4V @ 15V, 300A
  • IGBT Type
    Trench Field Stop
  • NTC Thermistor
    Yes
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    30.8nF @ 25V