  • GSXD100A008S1-D3
GSXD100A008S1-D3
advertisement
Manufacturer No:
GSXD100A008S1-D3
HK JDW NO:
351-GSXD100A008S1-D3
Datasheet:
GSXD100A008S1-D3
Description:
DIODE SCHOTTKY 80V 100A SOT227
Step5Bar-code shipping tag
GSXD100A008S1-D3
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1mA @ 80V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    840mV @ 100A
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    80V
  • Current - Average Rectified (Io)
    100A