  • GU140X16J-7003
GU140X16J-7003
advertisement
Manufacturer No:
GU140X16J-7003
Manufacturer:
Noritake Company Inc.
HK JDW NO:
556-GU140X16J-7003
Package:
Module
Datasheet:
GU140X16J-7003
Description:
MODULE VF GRAPHIC DISPLAY 140X16
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GU140X16J-7003
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2004
  • Series
    7000
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    4.75V~5.25V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    510mA
  • Interface
    Serial
  • Display Type
    Graphic
  • Format
    5 x 7 Dots
  • Viewing Area
    102.60mm L x 18.80mm W
  • Display Format
    23 x 2
  • Outline L x W x H
    146.00mm x 43.00mm x 9.40mm
  • Number of Dots
    140 x 16
  • Height
    1.6mm
  • Length
    146mm
  • Width
    43mm