  • GXQ18001
GXQ18001
advertisement
Manufacturer No:
GXQ18001
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GXQ18001
Package:
Datasheet:
Description:
CAP TRIMMER 2.5-18PF 300V TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GXQ18001
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GXQ18001.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitance Range
    2.5pF~18pF
  • Adjuster Orientation
    HORIZONTAL
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • Length
    8mm
  • Width
    8mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Dielectric Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    FILMTRIM®
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.264W 8.00mmx6.70mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    300V
  • HTS Code
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    300V
  • Size Code
    3232
  • Q @ Freq
    1500 @ 1MHz