  • GYA27002
GYA27002
advertisement
Manufacturer No:
GYA27002
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GYA27002
Package:
Datasheet:
Description:
CAP TRIM 2.3-27PF 100V THRU HOLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GYA27002
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GYA27002.
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    FILMTRIM®
  • Size / Dimension
    0.335Lx0.295W 8.50mmx7.50mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Terminal Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    3330
  • Q @ Freq
    1000 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top and Bottom
  • Capacitance Range
    2.3pF~27pF
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Height Seated (Max)
    0.402 10.20mm
  • Length
    8.5mm
  • Width
    7.5mm