  • H862KFZA
H862KFZA
advertisement
Manufacturer No:
H862KFZA
HK JDW NO:
792-H862KFZA
Package:
Axial
Datasheet:
H862KFZA
Description:
62kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H862KFZA
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to H862KFZA .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Holco, Holsworthy
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    62kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W