  • HBG-100P-60A
HBG-100P-60A
advertisement
Manufacturer No:
HBG-100P-60A
HK JDW NO:
495-HBG-100P-60A
Package:
Datasheet:
HBG-100P-60A
Description:
Quantity:
In Stock : 4
Step5Bar-code shipping tag
HBG-100P-60A
  • Series
    HBG-100P (100W)
  • Size / Dimension
    4.09Dia x 1.34 H 104.0mmx34.0mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    96W
  • Efficiency
    91.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    1.6A
  • Voltage - Output
    36V~60V