  • HBG-160-36A
HBG-160-36A
advertisement
Manufacturer No:
HBG-160-36A
HK JDW NO:
495-HBG-160-36A
Package:
100
Datasheet:
HBG-160-36A
Step5Bar-code shipping tag
HBG-160-36A
    15 Weeks
  • Mount
    Stud
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    100
  • Weight
    1.519988kg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    HBG-160 (160W)
  • Size / Dimension
    5.97Dia x 2.62 H 151.7mmx66.5mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Power (Watts)
    158W
  • Voltage - Rated
    431V
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Output Current
    4.4A
  • Output Power
    158.4W
  • Voltage - Output
    21.6V~36V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Current - Output 1
    4.4A
  • Max Output Power
    158.4W
  • Max Input Current
    1.7A
  • Height
    68.58mm