  • HBG-160P-36A
HBG-160P-36A
advertisement
Manufacturer No:
HBG-160P-36A
HK JDW NO:
495-HBG-160P-36A
Package:
Datasheet:
HBG-160P-36A
Description:
Quantity:
In Stock : 5
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
HBG-160P-36A
  • Series
    HBG-160P (160W)
  • Size / Dimension
    4.91Dia x 1.34 H 124.6mmx34.0mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Power (Watts)
    158W
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    4.4A
  • Voltage - Output
    21.6V~36V