  • HBG-240P-36B
HBG-240P-36B
advertisement
Manufacturer No:
HBG-240P-36B
HK JDW NO:
495-HBG-240P-36B
Package:
Datasheet:
HBG-240P-36B
Description:
Quantity:
In Stock : 4
Step5Bar-code shipping tag
HBG-240P-36B
  • Series
    HBG-240P (240W)
  • Size / Dimension
    5.67Dia x 1.38 H 144.0mmx35.0mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Power (Watts)
    241W
  • Efficiency
    92.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    6.7A
  • Voltage - Output
    21.6V~36V