  • HBG-60-1050
HBG-60-1050
advertisement
Manufacturer No:
HBG-60-1050
HK JDW NO:
495-HBG-60-1050
Package:
100
Datasheet:
HBG-60-1050
Description:
Quantity:
In Stock : 13
Step5Bar-code shipping tag
HBG-60-1050
    15 Weeks
  • Mount
    Desktop
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    100
  • Weight
    499.858792g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    HBG-60 (60W)
  • Size / Dimension
    4.33Dia x 2.26 H 110.0mmx57.5mm
  • Feature
    OCP, OTP
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    58W
  • Voltage - Rated
    417V
  • Current Rating
    700mA
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    295VAC
  • Voltage - Output 1
    60V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Output Current
    1.05A
  • Output Power
    57.75W
  • Voltage - Output
    37V~55V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Current - Output 1
    1.05A
  • Max Output Power
    60W
  • Max Input Current
    700mA
  • Height
    57.404mm