  • HBV221M1ETR-0810S
HBV221M1ETR-0810S
advertisement
Manufacturer No:
HBV221M1ETR-0810S
Manufacturer:
SURGE
HK JDW NO:
4434-HBV221M1ETR-0810S
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
Description:
CAP ALUM POLY HYB 220UF 25V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HBV221M1ETR-0810S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
  • Mfr
    SURGE
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Series
    HBV
  • Size / Dimension
    0.315" Dia (8.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Hybrid
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Capacitance
    220 μF
  • Lead Spacing
  • Impedance
    27 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    230 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.3 A @ 100 kHz