  • HDC-H080-41S1-TG30
HDC-H080-41S1-TG30
advertisement
Manufacturer No:
HDC-H080-41S1-TG30
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-HDC-H080-41S1-TG30
Package:
Description:
HDC (High Density Connector) Series Header, Male Pins Solder Gold Black 30.0μin 0.76μm 80 Positions Pitch: 0.100 2.54mm -55°C~105°C Bulk Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
HDC-H080-41S1-TG30
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HDC (High Density Connector)
  • Published
    2013
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Header, Male Pins
  • Number of Positions
    80
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    4
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Pitch
    0.100 2.54mm