  • HDR100MET40F-G-RA-TH
HDR100MET40F-G-RA-TH
advertisement
Manufacturer No:
HDR100MET40F-G-RA-TH
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
HK JDW NO:
138-HDR100MET40F-G-RA-TH
Package:
Description:
1 Rows Header Solder Through Hole, Right Angle Bulk Gold 40 Positions Female Socket
Quantity:
In Stock : 11618
Step5Bar-code shipping tag
HDR100MET40F-G-RA-TH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Positions
    40
  • Number of Rows
    1
  • Fastening Type
    Push-Pull
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Contact Type
    Female Socket
  • Insulation Height
    0.059 1.50mm
  • Style
    Board to Board
  • Number of Positions Loaded
    All
  • Pitch - Mating
    0.039 1.00mm
  • Contact Length - Post
    0.094 2.40mm