  • HEP-240-15
HEP-240-15
advertisement
Manufacturer No:
HEP-240-15
Manufacturer:
MEAN WELL
HK JDW NO:
495-HEP-240-15
Package:
Datasheet:
HEP-240-15
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 15V 15A 225W 5-Pin
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HEP-240-15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    1300
  • Tolerance
    ±2
  • Part Status
    Active
  • Type
    Switching
  • Style
    Enclosed
  • Pin Count
    5
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    0.5%
  • Load Regulation
    1.5%