  • HRP-150N-24
HRP-150N-24
advertisement
Manufacturer No:
HRP-150N-24
Manufacturer:
MEAN WELL
HK JDW NO:
495-HRP-150N-24
Package:
Datasheet:
HRP-150N-24
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 6.5A 156W 13-Pin Carton
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HRP-150N-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    540
  • Packaging
    Carton
  • Tolerance
    ±1.5
  • Type
    Regulated
  • Style
    Enclosed
  • Pin Count
    13
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    0.2%
  • Load Regulation
    0.5%