  • HF1008-560K
HF1008-560K
advertisement
Manufacturer No:
HF1008-560K
HK JDW NO:
79-HF1008-560K
Step5Bar-code shipping tag
HF1008-560K
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    HF1008
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    2.66mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    570mA
  • Inductance
    56nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    370mOhm Max
  • Max DC Current
    570mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.2GHz
  • Q @ Freq
    20 @ 50MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Q Factor
    20
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm