  • S4924R-821J
S4924R-821J
advertisement
Manufacturer No:
S4924R-821J
HK JDW NO:
79-S4924R-821J
Step5Bar-code shipping tag
S4924R-821J
    Select All
  • Factory Lead Time
    45 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Phenolic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Depth
    6.35mm
  • Current Rating
    800mA
  • Inductance
    820nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    590mOhm Max
  • Max DC Current
    800mA
  • Frequency - Self Resonant
    180MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    40
  • Height
    5.84mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.84mm