  • HFA1110IB
HFA1110IB
advertisement
Manufacturer No:
HFA1110IB
HK JDW NO:
699-HFA1110IB
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
HFA1110IB
Description:
10μA Instrumentational OP Amps 65μA 9V~11V ±4.5V~5.5V 8 Pins 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Quantity:
In Stock : 1268
Step5Bar-code shipping tag
HFA1110IB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Qualification Status
    COMMERCIAL
  • Number of Circuits
    1
  • Current - Supply
    21mA
  • Slew Rate
    1300V/μs
  • Amplifier Type
    Buffer
  • Current - Input Bias
    10μA
  • Voltage - Supply, Single/Dual (±)
    9V~11V ±4.5V~5.5V
  • Neg Supply Voltage-Nom (Vsup)
    -5V
  • Average Bias Current-Max (IIB)
    65μA
  • Supply Voltage Limit-Max
    6V
  • Voltage - Input Offset
    8mV
  • Current - Output / Channel
    60mA
  • -3db Bandwidth
    750MHz
  • Neg Supply Voltage-Max (Vsup)
    -6V
  • Output Current-Min
    0.05A
  • Length
    4.9mm