  • HK04023N3S-T
HK04023N3S-T
advertisement
Manufacturer No:
HK04023N3S-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-HK04023N3S-T
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
HK04023N3S-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HK04023N3S-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    01005 (0402 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HK
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    240mA
  • Packing Method
    Tape, Paper
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Inductance
    3.3nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    420mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    7.3GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    3 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    3
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Case/Size Code
    01008
  • Rated Current-Max
    0.24A
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS MEASURED AT 0.3 NANO HENRY
  • Height Seated (Max)
    0.009 0.22mm