  • HLG-185H-36A
HLG-185H-36A
advertisement
Manufacturer No:
HLG-185H-36A
HK JDW NO:
495-HLG-185H-36A
Package:
Datasheet:
HLG-185H-36A
Description:
Quantity:
In Stock : 15689
Step5Bar-code shipping tag
HLG-185H-36A
    15 Weeks
  • Mount
    Panel, Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    5
  • Weight
    1.149857kg
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Series
    HLG-185H (185W)
  • Size / Dimension
    8.03Lx2.68W x 1.53 H 204.0mmx68.0mmx38.8mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Power (Watts)
    187W
  • Depth
    68mm
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, PSE, RCM, TUV
  • Efficiency
    93.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Output Current
    5.2A
  • Output Power
    187.2W
  • Topology
    AC DC Converter
  • Current - Output 1
    5.2A
  • Max Output Power
    187.2W
  • Max Input Current
    2.1A
  • Height
    38.608mm